|
COSO Webinar we współpracy AICPA i IIA PDF Print E-mail

W listopadzie 2010 r. Komitet Organizacji Sponsoring Komisji Treadway (COSO) ogłosił projekt przeglądu i aktualizacji systemu kontroli wewnętrznej - Integrated Framework, funkcjonującego od 1992 r.

Celem aktualizacji COSO  jest zwiększenie jej znaczenia, w coraz bardziej złożonym i globalnym środowisku biznesowym, tak aby organizacje na całym świecie mogły lepiej projektować, realizować i dokonywać oceny systemu kontroli wewnętrznej. COSO uważa, że ​​nowa ramowa koncepcja zapewni organizacjom znaczące korzyści - na przykład, wzrost zaufania, który sprzyja kontroli  ryzyka do akceptowalnego poziomu, zapewnienie wiarygodnych informacji finansowych, wspierających podejmowanie właściwych decyzji.

Aktualizowana koncepcja ramowa COSO  opiera się na rdzennie wypracowanej koncepcji oryginalnej, ale  zawiera zmiany dotyczące stosowania tych pojęć, które mogą wpływać w jaki sposób funkcjonowania firmy, tzn:

  1. Projektowanie, wdrażanie i testowanie systemów kontroli wewnętrznej.
  2. Raportowanie do regulatorów (np. SOX 404, 52-109).
  3. Inne cele projektu.
  4. Zwracanie większej uwagi na działania i zgodności celów kontroli z założeniami.
  5. Jednoznaczne określenie zasad i atrybutów kontroli wewnętrznej w celu zapewnienia efektywności i stanowiących podstawę do oceny skuteczności.

 

Przedstawiciele Władz AICPA i IIA mają przyjemność gościć na wspólnym Seminarium internetowym (webinar), który będzie stanowić oficjalną prezentację aktualizacji COSO, jak również dyskusję panelową z ekspertami z danej dziedziny w sprawie projektu exposure draft. Podczas seminarium uczestnicy będą usłyszeć bezpośrednio od członków zarządu i grupy roboczej ds. aktualizacji COSO o następujących zagadnieniach:

  • Przegląd projektu i procesu przygotowywania nowej koncepcji ramowej.
  • Przegląd proponowanych zmian.
  • Badanie tych zmian i ich wpływ na przedsiębiorstwa i działania audytu wewnętrznego.
  • Aby uzyskać więcej informacji o nowym COSO, przed imprezą, odwiedź www.coso.org.

 

Aby wziąć udział w webinarium należy się uprzednio zarejestrować.(link) Webinarium jest w języku angielskim.

COSO Exposure Draft Webinar: Update to the Internal Control – Integrated Framework

Event Date: January 31, 2012

Event Time: 12:30 - 2:00 p.m. ET

 

Menu

Home

Oferta

Zespół

Procesy

Usługi

Produkty

Audyt

Szkolenia

Studia i wykłady

Kontakt/Contact